Zamów dla siebie darmowy raport procesowy

gotowe narzędzia BI do optymalizacji procesów

Od czego zacząć, tworząc lub zmieniając strukturę organizacyjną?

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Co robi metodologia 4YC?

4YC nadzoruje, wycenia i wizualizuje cyklicznie (czyli minimum raz w tygodniu) wszystkie procesy i kwalifikacje do ich wykonywania w firmie. Sprawdza, czy są one zgodne z ustaleniami wewnątrz organizacji (SLA) oraz na zewnątrz (sprzedaż, jakość, zakupy). Raporty, które są generowane za pomocą metodologii 4YC, pokażą PPM wewnętrzne wraz z informacją, który proces jest do poprawy. Rozliczą zadania i pokażą zdolności wytwórcze Twoich pracowników. Ponadto przedstawią Tobie i Klientowi stopień zaawansowania projektów.

 

2. Do czego służy metodologia 4YC?

Służy do zarządzania procesami. Wyniki uzyskiwane za pomocą metodologii służą jako podstawa do przeglądów zarządzania procesami i budżetem na poziomie Właścicieli i Zarządu. Na poziomie liniowym służą ciągłej poprawie kwalifikacji, efektywności, terminowości, jakości i skuteczności.

 

3. Jak to działa metodologia 4YC?

Metodologia 4YC+ działa wykorzystując najnowsze własne rozwiązania takie jak system GOLF, Numeryczna Architektura Organizacji oraz  systemy BI współpracujące z bazami danych SQL.

 

4. Jak przebiega wdrożenie metodologii 4YC?

Wdrożenie jest podzielone na logiczne etapy. Zaczynamy od wprowadzenia numerycznego opisu procesów, klasyfikacji kwalifikacji i zwiększenia świadomości wewnątrz. Następnie zajmujemy się wielowymiarową wyceną procesów za pomocą jednolitych KPI.

 

5. Ile czasu trwa wdrożenie metodologii 4YC?

Wdrożenie zależy od zakresu i ilości procesów, które obejmuje. Średni czas wprowadzenia w firmie zmiany oparte na wartości w procesie to sześć miesięcy.

 

6. Co oznacza wprowadzenie metodologii 4YC?

Ujmując to jednym zdaniem metodologia 4YC+ oznacza porządek i efektywność w zarządzaniu.

 

7. Dla kogo przeznaczona jest metodologia 4YC?

Przeznaczona jest dla wszystkich użytkowników procesu bez względu na poziom oraz miejsce w łańcuchu wartości. Aby sprawdzić co oznacza dla konkretnego procesu, zapraszamy do zapoznania się ze spersonalizowanymi widokami. Ponieważ jest zgodna z IATF i SPICE Level 5 oraz wymaganiami specyficznymi Klientów z branży automotive przeznaczona jest również dla tych organizacji, gdzie obecnie priorytetami są audyty.

 

8. Czy metodologia 4YC współpracuje z systemami klasy ERP, takimi jak SAP czy AX Dynamics?

Ponieważ metodologia 4YC opiera się na ujednoliconej strukturze i hierarchii, pozwala na wprowadzenie jej do systemu a przez to stworzenie systemu zarządzania procesami oraz powiązanie go m.in. z modułami zakupowymi, produkcyjnymi, jakości czy finansów. System został wprowadzony m.in. w firmie używającej AX Dynamics.


Kontakt